Przedstawiciele UŚ na 30. edycji konferencji „EAIE – European Association for International Education”

W dniach 11 do 14 września 2018 roku przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w 30. edycji konferencji „EAIE – European Association for International Education”, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria). EAIE jest największą konferencją branżową w obszarze edukacji wyższej w Europie. W tym roku wydarzenie zgromadziło ponad 5 tysięcy uczestników związanych z internacjonalizacją edukacji wyższej – od pracowników naukowych przez specjalistów ds. współpracy zagranicznej po agencje państwowe i organizacje zaangażowane w tematykę umiędzynarodowienia.

Podczas targów edukacyjnych, które towarzyszyły konferencji, Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprezentował swoją ofertę na narodowym stoisku „Ready, Study, GO! Poland”, przygotowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Przedstawiciele Uniwersytetu wzięli też udział w spotkaniach z uczelniami partnerskimi z Hiszpanii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii i Tajwanu, mających na celu wzmocnienie istniejącej współpracy oraz nawiązanie nowych kontaktów. Dodatkowo, w ramach konferencji EAIE odbyły się również ciekawe warsztaty i prezentacje poświęcone tematom związanym, między innymi, ze szkolnictwem wyższym, internacjonalizacją oraz programami wymiany akademickiej.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w wydarzeniu uczestniczyli: Jarosław Gąsior – uczelniany koordynator programu Erasmus+ KA1HE, oraz Marta Koziarz i Monika Ostrowska – pracownicy Biura Programu Erasmus+.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.eaie.org.