Tydzień adaptacyjny dla studentów zagranicznych 2018/2019

Tydzień adaptacyjny dla studentów przyjeżdżających

na międzynarodową wymianę na semestr zimowy 2018/2019

24 września 2018 r. o godzinie 11:00, w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczysta inauguracja tygodnia adaptacyjnego dla zagranicznych studentów przyjeżdżających na naszą uczelnię w semestrze zimowym 2018/2019 w ramach międzynarodowej wymiany akademickiej. Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Programu Erasmus+ we współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej.

Studentów w murach uczelni powita Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski  oraz Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Zagranicznych prof. dr hab. Jolanta Tambor. W inauguracji tygodnia adaptacyjnego udział wezmą przedstawiciele Wydziału Filologicznego oraz pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Działu Współpracy z Zagranicą, Centrum Obsługi Studenta oraz przedstawiciele Erasmus Student Network.

Podczas inauguracji studenci będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jego wydziałów i poszczególnych jednostek, a także organizacji studenckich działających przy uniwersytecie.

W ramach tygodnia adaptacyjnego zostały zaplanowane intensywne lekcje języka polskiego. Studenci wysłuchają także wykładów na tematy związane z polską kulturą, nauką i sztuką. Będą również uczestniczyć w zajęciach poświęconych uczelni, jej organizacji i działaniu oraz praktycznym aspektom życia i studiowania w naszym kraju. W sobotę 29 września zorganizowany zostanie wyjazd do Krakowa.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019, Uniwersytet Śląski w Katowicach, w ramach studiów częściowych oraz praktyk będzie gościć około 150 studentów z Belgii, Brazylii, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kirgistanu, Korei Pd., Litwy, Łotwy, Malty, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Tajwanu, Turcji i Włoch.