facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wiadomości

Cykl szkoleń dot. pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo

Z okazji 20-lecia programu Erasmus na Uniwersytecie Śląskim, Dział Współpracy z Zagranicą organizuje cykl szkoleń poświęconych pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo. Szkolenia skierowane są do osób, które na co dzień pracują z cudzoziemcami. Zapraszamy zarówno pracowników naukowych, jak i przedstawicieli administracji. Szkolenia poprowadzą eksperci zewnętrzni, pracownicy Działu Współpracy z Zagranicą  oraz studenci, absolwenci i przyjaciele UŚ.

Aktualnie trwają zapisy na następujące szkolenia:

Seria spotkań informacyjnych nt. programu Erasmus+

Uprzejmie informujemy, że w związku z ogłoszoną rekrutacją na wyjazdy stypendialne na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w rok uakademickim 2018/19, w miesiącu marcu organizowana jest seria spotkań informacyjnych na Wydziałach dla studentów zainteresowanych udziałem w wymianie.

Studia i praktyki za granicą w ramach programu Erasmus+ 2018/2019

Studia i praktyki za granicą w ramach programu Erasmus+ 2018/2019

 

W ramach Erasmus+ można realizować:

Biuro Programu Erasmus+ nieczynne 2 maja br.

Informujemy, że Biuro Programu Erasmus+ będzie nieczynne w dniu 2 maja. Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy.

Spotkanie informacyjne dla studentów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+

 

Informujemy, że w dniu 07.06.2018 (czwartek) w Rektoracie (ul. Bankowa 12, Katowice), w auli im. Kazimierza Lepszego o godzinie 12:00 Biuro Programu Erasmus+ organizuje spotkanie informacyjne dla studentów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+.

Biuro Programu Erasmus+ nieczynne 1 czerwca br.

Informujemy, że Biuro Programu Erasmus+ będzie nieczynne w dniu 1 czerwca. Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy.

Ograniczone godziny pracy Biura w dn. 11-15 czerwca br.

W związku z organizowanym przez Biuro Programu Erasmus+ Tygodniem Międzynarodowym, godziny pracy Biura w dn. 11-15 czerwca będą ograniczone.

W powyższym terminie wizyta w Biurze będzie możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Międzynarodowy tydzień szkoleniowy „International Mobility Week”

W miniony piątek zakończył się międzynarodowy tydzień szkoleniowy „International Mobility Week”, zorganizowany przez Dział Współpracy z Zagranicą w ramach programu Erasmus+. Uniwersytet Śląski w Katowicach gościł przedstawicieli 16 uczelni zagranicznych z Bułgarii, Chin, Francji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Serbii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Włoch.

ESN UŚ rekrutuje do Programu Buddy na semestr zimowy 2018/2019!

Dopadła Cię poerasmusowa depresja?
Chcesz podszlifować język obcy?
A może chciałbyś nawiązać nowe znajomości?

 

ESN UŚ rekrutuje do Programu Buddy na semestr zimowy 2018/2019! 

 

  •  Kim jest Buddy? 

Buddy to pewnego rodzaju mentor opiekujący się studentem (studentami) uczącymi się na Uniwersytecie Śląskim w ramach programu Erasmus+.

Biuro nieczynne w poniedziałek, 23 lipca

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, 23 lipca, Biuro będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w pozostałe dni.

Tydzień adaptacyjny dla studentów zagranicznych 2018/2019

 

Tydzień adaptacyjny dla studentów przyjeżdżających

na międzynarodową wymianę na semestr zimowy 2018/2019

 

Przedstawiciele UŚ na 30. edycji konferencji „EAIE – European Association for International Education”

W dniach 11 do 14 września 2018 roku przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w 30. edycji konferencji „EAIE – European Association for International Education”, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria). EAIE jest największą konferencją branżową w obszarze edukacji wyższej w Europie. W tym roku wydarzenie zgromadziło ponad 5 tysięcy uczestników związanych z internacjonalizacją edukacji wyższej – od pracowników naukowych przez specjalistów ds.

Biuro nieczynne w poniedziałek, 24 września

Informujemy, że w związku z organizacją Dnia Orientacyjnego dla studentów zagranicznych, w najbliższy poniedziałek, 24 września Biuro będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w pozostałe dni.

Biuro nieczynne w piątek, 2 listopada

Informujemy, że w piątek, 2 listopada, Biuro będzie zamknięte. Zapraszamy w pozostałe dni.

Dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ (pobyt do 31.05.2019 r.)

Informujemy o uruchomieniu dodatkowej rekrutacji na wyjazdy stypendialne w celu realizacji części studiów  w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim 2018/2019 ze wskazanymi poniżej zastrzeżeniami:

Ograniczony dostęp do Biura Programu Erasmus+/Limited access to the Erasmus+ Office

Informujemy, że w dniach 3-14 grudnia br.  w związku z organizacją Szczytu Klimatycznego ONZ dostęp do budynku Rektoratu i Biura Programu Erasmus+ będzie utrudniony. 

W nagłych sprawach prosimy w tym terminie o kontakt mailowy: erasmus@us.edu.pl lub telefoniczny: 32 359 1367, a do Biura zapraszamy ponownie 17 grudnia br.

Przepraszamy za utrudnienia.


Biuro nieczynne w poniedziałek, 11 lutego / Office closed on Monday, 11 February

Informujemy, że w związku z organizacją Dnia Orientacyjnego dla studentów zagranicznych, w najbliższy poniedziałek, 11 lutego Biuro będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w pozostałe dni.

Due to the Orientation Day for incoming students taking place on Monday, 11th February, our Office will be closed. Sorry for the inconveniences.

Spotkania informacyjne dotyczące programu Erasmus+

Biuro Programu Erasmus+ zaprasza studentów do udziału w dwóch spotkaniach, które odbędą się 28 marca br. oraz 25 kwietnia br.

Spotkanie 28 marca (czwartek) adresowane jest do studentów zainteresowanych przystąpieniem do programu Erasmus+ oraz ubiegających się o kwalifikację w aktualnym naborze.
Miejsce i termin spotkania: Wydział Prawa i Administracji (Bankowa 11B, Katowice), Aula nr 7, godz. 10.30-12.00

Ograniczenia w pracy Biura 16 kwietnia

Informujemy, że w związku z udziałem w szkoleniu we wtorek, 16 kwietnia, Biuro będzie otwarte w ograniczonym zakresie.

Podpisywanie umów będzie się odbywało zgodnie z harmonogramem.

Przepraszamy za utrudnienia.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.