Cykl szkoleń dot. pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo

Z okazji 20-lecia programu Erasmus na Uniwersytecie Śląskim, Dział Współpracy z Zagranicą organizuje cykl szkoleń poświęconych pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo. Szkolenia skierowane są do osób, które na co dzień pracują z cudzoziemcami. Zapraszamy zarówno pracowników naukowych, jak i przedstawicieli administracji. Szkolenia poprowadzą eksperci zewnętrzni, pracownicy Działu Współpracy z Zagranicą  oraz studenci, absolwenci i przyjaciele UŚ.

Aktualnie trwają zapisy na następujące szkolenia:

Seria spotkań informacyjnych nt. programu Erasmus+

Uprzejmie informujemy, że w związku z ogłoszoną rekrutacją na wyjazdy stypendialne na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w rok uakademickim 2018/19, w miesiącu marcu organizowana jest seria spotkań informacyjnych na Wydziałach dla studentów zainteresowanych udziałem w wymianie.

Studia i praktyki za granicą w ramach programu Erasmus+ 2018/2019

Studia i praktyki za granicą w ramach programu Erasmus+ 2018/2019

W ramach Erasmus+ można realizować:

Biuro Programu Erasmus+ nieczynne 2 maja br.

Informujemy, że Biuro Programu Erasmus+ będzie nieczynne w dniu 2 maja. Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy.

Spotkanie informacyjne dla studentów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+

Informujemy, że w dniu 07.06.2018 (czwartek) w Rektoracie (ul. Bankowa 12, Katowice), w auli im. Kazimierza Lepszego o godzinie 12:00 Biuro Programu Erasmus+ organizuje spotkanie informacyjne dla studentów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+.

Biuro Programu Erasmus+ nieczynne 1 czerwca br.

Informujemy, że Biuro Programu Erasmus+ będzie nieczynne w dniu 1 czerwca. Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy.

Ograniczone godziny pracy Biura w dn. 11-15 czerwca br.

W związku z organizowanym przez Biuro Programu Erasmus+ Tygodniem Międzynarodowym, godziny pracy Biura w dn. 11-15 czerwca będą ograniczone.

W powyższym terminie wizyta w Biurze będzie możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Międzynarodowy tydzień szkoleniowy „International Mobility Week”

W miniony piątek zakończył się międzynarodowy tydzień szkoleniowy „International Mobility Week”, zorganizowany przez Dział Współpracy z Zagranicą w ramach programu Erasmus+. Uniwersytet Śląski w Katowicach gościł przedstawicieli 16 uczelni zagranicznych z Bułgarii, Chin, Francji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Serbii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Włoch.

ESN UŚ rekrutuje do Programu Buddy na semestr zimowy 2018/2019!

Dopadła Cię poerasmusowa depresja?
Chcesz podszlifować język obcy?
A może chciałbyś nawiązać nowe znajomości?

ESN UŚ rekrutuje do Programu Buddy na semestr zimowy 2018/2019!

•  Kim jest Buddy?

Buddy to pewnego rodzaju mentor opiekujący się studentem (studentami) uczącymi się na Uniwersytecie Śląskim w ramach programu Erasmus+.

Biuro nieczynne w poniedziałek, 23 lipca

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, 23 lipca, Biuro będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w pozostałe dni.